Canan Karatay dikkat edin demişti; orucunuzu sakın bu şekilde açmayın

Mübarek Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Milyonlarca vatandaşımız oruç tutuyor. Peki orucunuzu açmanın en doğru yolu ne? Canan Karatay bu konuda insanları uyarmıştı.

Genel olarak insanlar iftar vaktiyle birlikte adeta yiyeceklere saldırıyorlar. Uzun süreli açlık sonucunda pek çok kişi hızlı bir şekilde yemeğini yiyor.

Peki ama bu şekilde orucunuzu açmanız doğru mu? Ekranlardan tanıdığımız Canan Karatay insanları bu konuda uyardı.

Canan Karatay oruç tutanların iftar yaparken hayli dikkatli olmalarını söyledi ve uyardı. Sakın bu şekilde iftar yapmayın. Detaylar haberimizde.

Karatay, iftar sofrasında hızlı bir şekilde yemeklere girişilmemesi gerektiğini söyledi ve ekledi. “Normal bir şekilde suyla oruç açılarak, en az 2 dakika beklemek gerekiyor.”

Bu süre içerisinde vücut kendisini yemeğe hazırlayacakmış. Nitekim sonrasında mutlaka çorbayla başlanması dile getiriliyor.

Çorbadan sonra yemeğe ufak bir ara daha verilmesi öneriliyor. Bu aradan sonra ana yemeğe geçilmesi ve ana yemekte de aşıya kaçılmaması gerekiyormuş.

Eğer oruç açıldıktan sonra kesintisiz bir şekilde yemek yenilirse vücut bu duruma adapte olmakta zorluk çekecek ve çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabilecek.

Sizler de oruç sonrası hızlı bir şekilde yemeğinizi yemek yerine biraz ara verebilir ve vücudunuzu bu duruma adapte edebilirsiniz. En azından uzmanlar böyle söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x